A templom 1796-ban I. Ferenc király rendeletére épült, Márián Lénárd volt pálos atya plébánossága alatt, barokk stílusban. Az egy hajós építményt 1830-ban meghosszabbították új szentéllyel, mely mellé építették a sekrestyét. Oldalt két mellékhajót építettek és ezekben a kórust három pillérrel előre vitték. Így a templom sokkal nagyobb lett.
3. Véméndi Hulladékmentes Nap
Április 20-án szombaton a Föld Napját, a környezetet és a természetet ünnepelte Véménd apraja és nagyja, az óvodás korúaktól a nyugdíjasokig. Volt közös szemétszedés, rovarfotó-kiállítás, rajzpályázat bemutató és -díjkiosztó, interaktív „hulladékmentes”-gyerekprogramok, palántabörze, öko termék- és könyvvásár.
Jó volt együtt lenni és egy jó ügyért közösen tenni! Jövőre újra találkozunk! Köszönjük, Véménd!









