Keresés
Keresés
0 Kosár
Kosaram
Turizmus
A templom 1796-ban I. Ferenc király rendeletére épült, Márián Lénárd volt pálos atya plébánossága alatt, barokk stílusban. Az egy hajós építményt 1830-ban meghosszabbították új szentéllyel, mely mellé építették a sekrestyét. Oldalt két mellékhajót építettek és ezekben a kórust három pillérrel előre vitték. Így a templom sokkal nagyobb lett.
Véménd - Palotabozsok - Mária-kápolna, Szent-kút - Sombereki-halastavak - Somberek - Turistaház - Horpács-patak-völgye - Templomrom - Görcsönydoboka - Nagy fa - Hímesi-sarok - Szabari-erdő - Szabari-vadászház - Molnár-hegyi-vadászház - Kisnyárád - Szent János-kápolna - Erdősmároki-halastavak - Liptód - Babarcpuszta - Liptódpusztai-völgy - Ruzsek-malom - Kátoly
Schleiher Henrik azt szerette volna ha halála után a saját földjébe temetik el, és ki is jelölt egy helyet családi temetőnek a háza mögötti diófás kertben. A családtagok ez ellen messze menőkig tiltakoztak, nem akartak sírokat látni saját kertjükben.
Véménden a Dobó Katalin utca végénél, lakóházak mellett fakad a forrás. Téglából épített betonozott támfalból kiálló vascsőből folyik a forrás vize egy kővályúba. Nevét, az egykor öt egymás mellett lévő vályúról kapta, melyek állatok itatását szolgálták. A forrás nagyon bővizű, vízhozama: 60-100 liter/perces.
Dömörkapu két településrészből állt. Dömökapu és Dömökapu-puszta. Mindkét településrész a Véménd központjából induló sárga háromszög turistaúton haladva közelíthető meg. A Dömörkapun lévő elhanyagolt temetőt Csibi Gergelyné és családja újította fel. Szorgos kezeinek köszönhetően szépült meg, és nyerte el a mai állapotát. A temető folyamatos ápolásáról Véménd község Önkormányzata gondoskodik.